Sobota, 20. júl 2024
Zamračené  23 °C
Mimoriadne správy

Ukrajinci budujú v Odeskej oblasti systém zákopov a podzemných krytov, nainštalovali aj tisícky dračích zubov

 Webnoviny  28. marec 2024  141  
Ukrajinci budujú v Odeskej oblasti systém zákopov a podzemných krytov, nainštalovali aj tisícky dračích zubov

28.3.2024 (SITA.sk) - Viac ako 5-tisíc kusov protitankových betónových zátarás, takzvaných dračích zubov, ukrajinská armáda nainštalovala v rámci budovania regionálneho obranného systému v Odeskej oblasti.

Uviedlo to na komunikačnej platforme Telegram oddelenie strategickej komunikácie hlavného veliteľa ozbrojených síl Ukrajiny. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine„Štátna administratíva oblasti hlási budovanie moderných opevnení, ktoré poskytujú systém zákopov, podzemných krytov a iných chránených miest pre personál aj techniku,“ konštatovalo oddelenie komunikácie hlavného veliteľa ukrajinskej armády.

Zákopy sú chránené proti zaplaveniu, sú vodotesné a spevnené drevom a násypmi.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Ukrajinci budujú v Odeskej oblasti systém zákopov a podzemných krytov, nainštalovali aj tisícky dračích zubov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.