Sobota, 22. jún 2024
Slnečno  21,9 °C
Mimoriadne správy

Ukrajinci budujú opevnenia dlhé dvetisíc kilometrov, podľa Zelenského je výstavba „obrovskou úlohou, ale tempo je dobré“

 Webnoviny  11. marec 2024  91  
Ukrajinci budujú opevnenia dlhé dvetisíc kilometrov, podľa Zelenského je výstavba „obrovskou úlohou, ale tempo je dobré“

11.3.2024 (SITA.sk) - Ukrajina buduje opevnenia s celkovou dĺžkou dvetisíc kilometrov. Uviedol to v pondelok na komunikačnej platforme Telegram ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj, keď absolvoval stretnutie s vojenskými veliteľmi a ministrami. Informuje o tom spravodajský web Kyiv Independent.

Viac o téme: Vojna na UkrajineZelenskyj dodal, že počas stretnutia dostal od premiéra Denysa Šmyhaľa správu o „tempe výstavby nových obranných línií". Výstavba opevnení, ktoré majú tvoriť tri línie obrany, je podľa Zelenského „obrovskou úlohou, ale tempo je dobré".

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v marci 2024 (fotografie)

Premiér Šmyhaľ v januári informoval, že vláda vyčlenila približne 466 miliónov dolárov na výstavbu opevnení a označil to za „rekordnú sumu".

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský premiér, Ukrajinský prezident, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk - Ukrajinci budujú opevnenia dlhé dvetisíc kilometrov, podľa Zelenského je výstavba „obrovskou úlohou, ale tempo je dobré“ © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.