Streda, 7. december 2022
Zamračené  0,3 °C
Mimoriadne správy

Ukrajina získala údaje Vagnerovcov. Každý kat, vrah a násilník bude prísne potrestaný, tvrdí Fedorov

 Webnoviny  20. september 2022  34
Ukrajina získala údaje Vagnerovcov. Každý kat, vrah a násilník bude prísne potrestaný, tvrdí Fedorov

20.9.2022 (Webnoviny.sk) - Ukrajina získala všetky osobné údaje žoldnierov z ruskej súkromnej vojenskej skupiny Vagnerovci. Ako na Telegrame uviedol ukrajinský minister pre digitálnu transformáciu Mychajlo Fedorov, podarilo sa napadnúť web Vagnerovcov, kde sú zhromaždené ich údaje.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


„Webová stránka skupiny Vagnerovcov, ktorá verbuje ruských väzňov pre vojnu na Ukrajine, bola napadnutá IT armádou. Máme všetky osobné údaje žoldnierov. Každý kat, vrah a násilník bude prísne potrestaný. Pomsta je nevyhnutná,“ napísal Fedorov.

Vagnerovci utrpeli výrazné personálne straty v polovici augusta, keď pravdepodobne viac ako stovka z nich prišla o život pri útoku ukrajinských ozbrojených síl na veliteľstvo Vagnerovcov v Popasnej v Luhanskej oblasti na východe Ukrajiny. Ruský miliardár a údajný veliteľ Vagnerovcov Jevgenij Prigožin útok prežil.

Viac k témam: Osobné údaje, rusko-ukrajinský konflikt, Vagnerovci
Zdroj: Webnoviny.sk - Ukrajina získala údaje Vagnerovcov. Každý kat, vrah a násilník bude prísne potrestaný, tvrdí Fedorov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.