Pondelok, 25. september 2023
Slnečno  19 °C
Mimoriadne správy

Ukrajina získala iniciatívu v útokoch okolo Bachmutu, postúpila o jeden až dva kilometre

 Webnoviny  26. jún 2023  81  
Ukrajina získala iniciatívu v útokoch okolo Bachmutu, postúpila o jeden až dva kilometre

26.6.2023 (SITA.sk) - Ukrajinské sily v rámci širšej protiofenzívy podľa britského ministerstva obrany získali iniciatívu v útokoch okolo mesta Bachmut a postúpili na severnom aj južnom krídle.

„Je málo dôkazov, že Rusko si udržiava nejaké významné rezervy pozemných síl na operačnej úrovni, ktoré by mohlo použiť ako posily proti viacerým hrozbám, ktorým teraz čelí v oddelených sektoroch," konštatuje pondelková aktualizovaná správa britského rezortu obrany o vývoji vojny na Ukrajine. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Viac o téme: Vojna na UkrajineNámestníčka ukrajinského ministra obrany Hanna Maľarová v pondelok tiež hlásila úspechy v okolí Bachmutu v Doneckej oblasti. V závere minulého týždňa ukrajinskí vojaci začali protiofenzívne akcie v oblastiach Orichovo-Vasylivka, Bachmut, Bohdanivka, Jahidne, Kliščijivka a Kurdiumivka, uviedla Maľarová na komunikačnej platforme Telegram. Vo všetkých týchto smeroch ukrajinská armáda postúpila o jeden až dva kilometre, dodala.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Bachmut, boj v Doneckej oblasti, Britská vláda, rusko-ukrajinský konflikt, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk - Ukrajina získala iniciatívu v útokoch okolo Bachmutu, postúpila o jeden až dva kilometre © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.