Štvrtok, 11. august 2022
Slnečno  21,7 °C
Mimoriadne správy

Ukrajina získa 15 percent z obranného rozpočtu Luxemburska, sľúbil premiér Bettel

 Webnoviny  22. jún 2022  46
Ukrajina získa 15 percent z obranného rozpočtu Luxemburska, sľúbil premiér Bettel

22.6.2022 (Webnoviny.sk) - Luxembursko sa zaviazalo, že 15 percent svojho ročného obranného rozpočtu poskytne Ukrajine, ktorá je terčom ruskej vojny.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Pätnásť percent obranného rozpočtu tejto krajiny, to je príspevok k obrane Ukrajiny," povedal v utorkovom nočnom príhovore ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Podľa údajov Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO) Luxembursko v minulom roku na obranu vynaložilo 462 miliónov dolárov. Informuje o tom portál cnn.com.

Luxemburský premiér Xavier Bettel v utorok navštívil Kyjev, aby prejavil „solidaritu Luxemburska s ľudom Ukrajiny". Bettel bol aj v mestách Buča, Boroďanka a Irpiň, ktoré vojna výrazne poznačila. Mesto Boroďanka predseda luxemburskej vlády označil za „symbol nezmyselnej krutosti a násilia".

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Rozpočet, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk - Ukrajina získa 15 percent z obranného rozpočtu Luxemburska, sľúbil premiér Bettel © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.