Pondelok, 27. marec 2023
Oblačno  4,6 °C
Mimoriadne správy

Ukrajina žiada prístup na miesto dopadu rakety v Poľsku, je pripravená poskytnúť dôkazy o „ruskej stope“

 Webnoviny  16. november 2022  49
Ukrajina žiada prístup na miesto dopadu rakety v Poľsku, je pripravená poskytnúť dôkazy o „ruskej stope“

16.11.2022 (Webnoviny.sk) - Ukrajina chce „bezprostredný prístup“ na miesto výbuchu rakety v Poľsku a je pripravená poskytnúť partnerom dôkazy o „ruskej stope“. Vyhlásil to tajomník ukrajinskej Rady národnej bezpečnosti a obrany Oleksij Danilov.

Chce spoločnú štúdiu


Kyjev chce podľa jeho slov spoločnú štúdiu o utorkovom incidente so svojimi partnermi a chce vidieť informácie, ktoré poskytli základ pre závery jej spojencov. Informuje o tom spravodajský portál Sky News.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Raketa dopadla na poľské územie v dedine Przewodów, menej ako desať kilometrov od hraníc s Ukrajinou. Prvotné zistenia naznačujú, že raketu, ktorá zasiahla Poľsko, vypálili ukrajinské sily na prichádzajúcu ruskú raketu.

Išlo o zblúdenú strelu


Generálny tajomník Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO), ktorej je Poľsko členom, Jens Stoltenberg povedal, že zrejme išlo o zblúdenú strelu ukrajinskej protivzdušnej obrany, ale konečnú zodpovednosť nesie Rusko, keďže začalo vojnu voči Ukrajine.

Poľsko medzičasom naznačilo, že neaktivuje článok 4 NATO o núdzových konzultáciách v prípade ohrozenia.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Poľsko zasiahla ruská raketa (fotografie)

Viac k témam: dôkazy, raketa v Poľsku, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Ukrajina žiada prístup na miesto dopadu rakety v Poľsku, je pripravená poskytnúť dôkazy o „ruskej stope“ © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.