Pondelok, 27. marec 2023
Oblačno  4,6 °C
Mimoriadne správy

Ukrajina vyzvala na vylúčenie Ruska z OSN, jeho „ilegálna“ prítomnosť je poznačená vojnami a zaberaním iných území, tvrdí

 Webnoviny  27. december 2022  49
Ukrajina vyzvala na vylúčenie Ruska z OSN, jeho „ilegálna“ prítomnosť je poznačená vojnami a zaberaním iných území, tvrdí

27.12.2022 (Webnoviny.sk) - Podpredseda ukrajinského parlamentu Oleksandr Kornijenko vyzval na vylúčenie Ruska z Organizácie Spojených národov (OSN). Členstvo Ruska v medzinárodnej organizácii je nelegitímne a „Ukrajina nebude mlčať“, napísal na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter. Informuje o tom spravodajský portál denníka The Guardian.

Nelegálne okupuje kreslo


Kornijenkovo vyjadrenie odzrkadľuje pondelkové vyhlásenie ukrajinského ministerstva zahraničia, podľa ktorého Rusko od roku 1991 nelegálne okupuje kreslo stáleho člena Bezpečnostnej rady OSN, ktoré patrilo Sovietskemu zväzu.

Vojny a zaberanie území


Z právneho a politického hľadiska možno vyvodiť len jeden záver: Rusko je uzurpátorom kresla Sovietskeho zväzu v Bezpečnostnej rade OSN,“ uviedol rezort.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Tri desaťročia ruskej „ilegálnej“ prítomnosti v OSN boli podľa Kyjeva „poznačené vojnami a zaberaním území iných krajín“.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Ukrajina vyzvala na vylúčenie Ruska z OSN, jeho „ilegálna“ prítomnosť je poznačená vojnami a zaberaním iných území, tvrdí © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.