Streda, 7. december 2022
Zamračené  0,3 °C
Mimoriadne správy

Ukrajina vylúčila rokovania s Putinom, je však ochotná diskutovať s iným ruským prezidentom

 Webnoviny   4. október 2022  43
Ukrajina vylúčila rokovania s Putinom, je však ochotná diskutovať s iným ruským prezidentom

4.10.2022 (Webnoviny.sk) - Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj schválil rozhodnutie tamojšej Rady národnej bezpečnosti a obrany, ktorá konštatovala nemožnosť rokovania s prezidentom Ruska Vladimirom Putinom a potrebu posilnenia obranyschopnosti Ukrajiny. Referuje o tom web Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Spomenutá rada v piatok (30. septembra) vydala rozhodnutie, v ktorom uviedla, že s ruským vodcom nie je možné rokovať. Krátko predtým Zelenskyj vyhlásil, že Ukrajina je pripravená na rokovania s Ruskom, nie však s Putinom, ale s iným prezidentom Ruskej federácie. Zelenskyj predtým viackrát varoval Kremeľ, že v prípade anexie ďalších ukrajinských území budú rokovania nemožné.

V ten istý deň Zelenskyj spolu s premiérom Denysom Šmyhaľom a predsedom parlamentu Ruslanom Štefančukom urýchlene podpísali žiadosť o členstvo Ukrajiny v Organizácii Severoatlantickej zmluvy (NATO).

Viac k témam: členstvo v NATO, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Ukrajina vylúčila rokovania s Putinom, je však ochotná diskutovať s iným ruským prezidentom © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.