Sobota, 20. júl 2024
Zamračené  22 °C
Mimoriadne správy

Ukrajina tvrdí, že Rusko nakupuje siete Starlink. Muskova spoločnosť SpaceX tvrdenie popiera

 Webnoviny  13. február 2024  174  
Ukrajina tvrdí, že Rusko nakupuje siete Starlink. Muskova spoločnosť SpaceX tvrdenie popiera

13.2.2024 (SITA.sk) - Ruské sily kupujú terminály satelitnej internetovej siete Starlink v arabských štátoch, aby ich mohli použiť na bojisku. Na platforme Telegram to uviedla ukrajinská vojenská spravodajská služba.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Tá zverejnila aj nahrávku, o ktorej tvrdí, že sú v nej počuť dvaja ruskí vojaci diskutujúci o takejto kúpe. Informuje o tom spravodajský portál Sky News. Ukrajinská vojenská rozviedka a viaceré médiá už cez víkend informovali, že Rusi používajú na Ukrajine Starlink.

Spoločnosť SpaceX miliardára Elona Muska tvrdí, že s Ruskom vôbec neobchoduje. Samotný Musk povedal, že pokiaľ vie, SpaceX nepredala Rusku priamo ani nepriamo žiadne terminály Starlink. Rusko tiež popiera správy o Starlinku a tvrdí, že to pre jeho armádu ani nie je možnosť.

„Toto u nás nie je certifikovaný systém. V súlade s tým ho sem nemôžeme oficiálne dodať a ani sa oficiálne nedodáva," povedal hovorca Kremľa Dmitrij Peskov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine vo februári 2024 (fotografie)

Viac k témam: Ruská armáda, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Ukrajina tvrdí, že Rusko nakupuje siete Starlink. Muskova spoločnosť SpaceX tvrdenie popiera © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.