Streda, 6. december 2023
Mimoriadne správy

Ukrajina sa hnevá na Muska za vypnutie Starlinku. O život prišli aj deti, hovorí Podoľak a vzniesol vážne obvinenia

 Webnoviny   8. september 2023  1060  
Ukrajina sa hnevá na Muska za vypnutie Starlinku. O život prišli aj deti, hovorí Podoľak a vzniesol vážne obvinenia

8.9.2023 (SITA.sk) - Správa, že multimiliardár Elon Musk sa rozhodol zabrániť veľkému ukrajinskému útoku na ruskú námornú flotilu, vyvolala rozhorčené odozvy.

Niekedy je chyba oveľa viac


Snáď najostrejšia kritika spoluzakladateľa Tesly prišla zo samotného Kyjeva, pričom hlavný poradca ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského Mychajlo Podoľak obvinil Muska zo zabíjania detí. Informuje o tom web Sky News.

„Niekedy je chyba oveľa viac ako len chyba. Tým, že Elon Musk vypnutím Starlinku neumožnil ukrajinským bezpilotným lietadlám zničiť časť ruskej vojenskej flotily, umožnil tejto flotile vystreliť rakety Kalibr na ukrajinské mestá. V dôsledku toho prišli o život civilisti, deti... To je cena za kokteil nevedomosti a veľkého ega,“ napísal Podoľak na platforme X, predtým známej ako Twitter.

Vypnutie vyvolané strachom


V biografii o excentrickom podnikateľovi spisovateľ Walter Isaacson napísal, že Musk tajne nariadil svojim inžinierom, aby minulý rok vypli jeho satelitnú komunikačnú sieť Starlink neďaleko pobrežia okupovaného ukrajinského polostrova Krym, aby prerušili ukrajinský tajný útok na ruskú námornú flotilu.

Muskovo rozhodnutie, po ktorom ho ukrajinskí úradníci prosili, aby satelity znova zapol, bolo vraj vyvolané akútnym strachom, že Rusko odpovie na ukrajinský útok na Krym jadrovými zbraňami. Musk sa toho podľa Isaacsona začal báť po rozhovoroch s poprednými ruskými predstaviteľmi.

„Otázkou však naďalej zostáva: prečo niektorí ľudia tak zúfalo chcú brániť vojnových zločincov a ich túžbu páchať vraždu? A uvedomujú si teraz, že páchajú zlo a podnecujú zlo?“ zakončil Podoľak.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v septembri 2023 (fotografie)

Viac k témam: biografia, Komunikačný systém, Projekt Starlink, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident
Zdroj: SITA.sk - Ukrajina sa hnevá na Muska za vypnutie Starlinku. O život prišli aj deti, hovorí Podoľak a vzniesol vážne obvinenia © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.