Piatok, 12. júl 2024
Zamračené  26 °C
Mimoriadne správy

Ukrajina požiadala Nemecko o strely Taurus. Aká je však šanca, že ich dostanú?

 Webnoviny  27. máj 2023  190  
Ukrajina požiadala Nemecko o strely Taurus. Aká je však šanca, že ich dostanú?

27.5.2023 (SITA.sk) - Ukrajina požiadala Nemecko o dodanie striel s plochou dráhou letu Taurus. Informuje o tom spravodajský portál Sky News s odvolaním sa na hovorcu nemeckého ministerstva obrany.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Ak sa Berlín rozhodne dodať tieto strely, bude nasledovať Spojené kráľovstvo, ktoré ako prvá krajina tento mesiac verejne poskytla Ukrajine strely dlhého doletu. Hovorca odmietol povedať, aká je pravdepodobnosť, že žiadosti Kyjeva vyhovejú.

Ukrajina dlho žiada svojich západných spojencov o takéto zbrane. Ich pomoc sa však zatiaľ sústredila na zbrane s kratším dosahom. Spojené štáty napríklad dosiaľ odmietli dodať Ukrajine strely ATACMS pre obavy, že by ich mohli jej sily použiť na útoky na medzinárodne uznanom území Ruska.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, strely Taurus, vojenská invázia
Zdroj: SITA.sk - Ukrajina požiadala Nemecko o strely Taurus. Aká je však šanca, že ich dostanú? © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.