Štvrtok, 28. september 2023
Slnečno  21,1 °C
Mimoriadne správy

Ukrajina potrebuje zbrane s dosahom 200 kilometrov, je pripravená obdržať aj lietadlá

 Webnoviny  17. jún 2023  80  
Ukrajina potrebuje zbrane s dosahom 200 kilometrov, je pripravená obdržať aj lietadlá

17.6.2023 (SITA.sk) - Ukrajina potrebuje presnejšie zbrane s dosahom 200 kilometrov, aby mohla posilniť svoju ofenzívu. Vo videu na platforme Telegram to povedal námestník ukrajinského ministra obrany Volodymyr Havrylov, informuje spravodajský portál CNN.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Všetky naše vojenské plány sa realizujú v súlade s posudkami. Hlavnou vecou v modernej vojne je mať situačné povedomie, aby sme poznali pozíciu nepriateľa a mohli presne zasiahnuť na veľké vzdialenosti. To znamená mať zbrane schopné zasiahnuť nepriateľa na vzdialenosť až 200 kilometrov,“ vysvetlil Havrylov. Zároveň poznamenal, že Ukrajina je pripravená obdržať lietadlá, ktoré ju budú primárne brániť pred ruskými raketami.

Od začiatku vojny „uplynul viac ako rok a my sme presvedčení, že porazíme ruských útočníkov spolu s našimi partnermi, ktorí nám poskytujú všetko, čo potrebujeme,“ dodal námestník.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinská protiofenzíva, útočné zbrane, vojenská invázia
Zdroj: SITA.sk - Ukrajina potrebuje zbrane s dosahom 200 kilometrov, je pripravená obdržať aj lietadlá © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.