Sobota, 28. máj 2022
Oblačno  11,2 °C
Mimoriadne správy

Ukrajina potrebuje ťažké zbrane, teraz nie je čas na výhovorky, vyhlásila Baerbocková

 Webnoviny  11. apríl 2022  45
Ukrajina potrebuje ťažké zbrane, teraz nie je čas na výhovorky, vyhlásila Baerbocková

11.4.2022 (Webnoviny.sk) - Nemecká ministerka zahraničných vecí Annalena Baerbocková vyhlásila, že Ukrajina potrebuje ťažké zbrane, aby sa bránila, a teraz nie je čas na „výhovorky". Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj upozornil, že jeho krajina je v kľúčovom období a ruská armáda stupňuje svoje operácie na východe krajiny.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt„Jasné je to, že Ukrajina potrebuje ďalší vojenský materiál, predovšetkým ťažké zbrane, a teraz nie je čas na výhovorky, teraz je čas pre kreativitu a pragmatizmus," povedala šéfka nemeckej diplomacie v pondelok po príchode na stretnutie so svojimi partnermi z krajín Európskej únie.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Nemecko zrušilo tradíciu svojej zahraničnej politiky a začalo Ukrajine dodávať zbrane po tom, ako na ňu zaútočilo Rusko. Berlín však čelí kritike zo strane Kyjeva, ktorý má pocit, že pri poskytovaní materiálu Nemecko váha a je pomalé.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk - Ukrajina potrebuje ťažké zbrane, teraz nie je čas na výhovorky, vyhlásila Baerbocková © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.