Streda, 6. december 2023
Mierne sneženie  -3,5 °C
Mimoriadne správy

Ukrajina porazila ruské námorníctvo v Čiernom mori, tvrdia Briti a na jej úspech poukazujú aj v Charkove

 Webnoviny   3. október 2023  68  
Ukrajina porazila ruské námorníctvo v Čiernom mori, tvrdia Briti a na jej úspech poukazujú aj v Charkove

3.10.2023 (SITA.sk) - Britské ministerstvo obrany je presvedčené, že ukrajinská armáda dokázala poraziť ruskú flotilu v Čiernom mori. Povedal to námestník britského ministra obrany James Heappey v prejave na Varšavskom bezpečnostnom fóre. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


„Áno, napredovanie Ukrajiny je pomalé, ale nikto nemôže povedať, že neexistuje. Ako na vzor úspechu môžeme poukázať na prielom v Charkovskej oblasti. Ale pozrime sa, čo teraz urobila Ukrajina v Čiernom mori! Ukrajina dosiahla funkčnú porážku ruskej Čiernomorskej flotily," povedal James Heappey.

Podľa spravodajskej služby Spojeného kráľovstva po sérii úspešných ukrajinských úderov ruská Čiernomorská flotila nedokáže mať v Čiernom mori takú kontrolu ako doteraz a jej lode sa v prístavoch cítia menej bezpečne.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v októbri 2023 (fotografie)

Viac k témam: Charkov, Čiernomorská flotila, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinská armáda, Ukrajinská protiofenzíva
Zdroj: SITA.sk - Ukrajina porazila ruské námorníctvo v Čiernom mori, tvrdia Briti a na jej úspech poukazujú aj v Charkove © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.