Pondelok, 8. august 2022
Zamračené  14,2 °C
Mimoriadne správy

Ukrajina popiera vzdanie sa vojakov v Mariupole, 36. brigáda sa vraj spojila s bataliónom Azov

 Webnoviny  13. apríl 2022  58
Ukrajina popiera vzdanie sa vojakov v Mariupole, 36. brigáda sa vraj spojila s bataliónom Azov

13.4.2022 (Webnoviny.sk) -

Kyjev popiera, že by ukrajinskí vojaci v obliehanom Mariupole zložili zbrane, ako to tvrdí Rusko. Poradca ukrajinského prezidenta Oleksij Arestovyč na sociálnej sieti Facebook uviedol, že 36. brigáda námornej pechoty sa prebojovala a spojila sa s bataliónom Azov.Viac o téme: Rusko-ukrajinský konfliktMariupoľ podľa neho ešte nepadol, obranný systém mesta sa zvýšil a posilnil. Informuje o tom spravodajský portál BBC s tým, že overiť informácie o dianí v meste, ktoré leží na brehu Azovského mora, je náročné.Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Rusko skôr v stredu vyhlásilo, že 1 026 ukrajinských vojakov v Mariupole zložilo zbrane. Tridsiata šiesta námorná brigáda sa podľa neho údajne vzdala pri tamojšom Iljičovom metalurgickom kombináte.Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine: Mariupoľ (fotografie)

Prístavné mesto Mariupoľ čelí ruským útokom už niekoľko týždňov a predpokladá sa, že je blízko k tomu, aby padlo do rúk Rusom.Viac k témam: Mariupoľ, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Ukrajina popiera vzdanie sa vojakov v Mariupole, 36. brigáda sa vraj spojila s bataliónom Azov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.