Sobota, 30. september 2023
Mimoriadne správy

Ukrajina nariadila pre Kupiansk povinnú evakuáciu, ruské ostreľovanie sa zintenzívnilo

 Webnoviny  10. august 2023  77  
Ukrajina nariadila pre Kupiansk povinnú evakuáciu, ruské ostreľovanie sa zintenzívnilo

10.8.2023 (SITA.sk) - Ukrajinské úrady nariadili pre mesto Kupiansk povinnú evakuáciu pre intenzívne ruské ostreľovanie. Nariadenie sa tiež týka obcí na severe a východne od mesta v takzvanom Zaoskilí, na východnom brehu rieky Oskil, kde ešte žijú civilisti. Informuje o tom spravodajský portál CNN.

Viac o téme: Vojna na UkrajineKupiansk, ktorý sa nachádza v Charkivskej oblasti, je jedným z miest, ktoré v septembri oslobodili ukrajinské sily. V ostatných týždňoch však Rusko posilnilo svoje úsilie o znovudobytie mesta. Rusi zintenzívnili pokusy preraziť ukrajinské frontové línie východne od rieky Oskil a zvýšili frekvenciu leteckých úderov a delostreleckých útokov proti osadám na oboch stranách rieky.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – august 2023 (fotografie)

Viac k témam: Evakuácia, Kupiansk, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Ukrajina nariadila pre Kupiansk povinnú evakuáciu, ruské ostreľovanie sa zintenzívnilo © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.