Sobota, 22. jún 2024
Slnečno  21,9 °C
Mimoriadne správy

Ukrajina má mať možnosť udrieť na ruské územie západnými zbraňami, súhlasí Poľsko so Stoltenbergom

 Webnoviny  26. máj 2024  72  
Ukrajina má mať možnosť udrieť na ruské územie západnými zbraňami, súhlasí Poľsko so Stoltenbergom

26.5.2024 (SITA.sk) - Podľa poľského ministra zahraničných vecí Radoslawa Sikorského má Ukrajina mať možnosť zasahovať západnými zbraňami územie Ruska.

Viac o téme: Vojna na UkrajineNa otázku, či je prijateľné, aby Ukrajina zasahovala vojenské ciele na ruskom území, Sikorski pre The Guardian povedal: „Rusi útočia na ukrajinskú elektrickú sieť, obilné terminály a zásobníky plynu a civilnú infraštruktúru.... Okrem toho, že nepoužíva jadrové zbrane, sa Rusko v ničom neobmedzuje." Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v máji 2024 (fotografie)

Generálny tajomník Severoatlantickej aliancie Jens Stoltenberg povedal, že podľa neho je najvyšší čas na to, aby niektorí spojenci prehodnotili obmedzenia na používanie zbraní poskytnutých Ukrajine proti cieľom v Rusku.

Viac k témam: Generálny tajomník NATO, Poľský minister zahraničných vecí, rusko-ukrajinský konflikt, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk - Ukrajina má mať možnosť udrieť na ruské územie západnými zbraňami, súhlasí Poľsko so Stoltenbergom © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.