Sobota, 10. december 2022
Malá oblačnosť  0,7 °C
Mimoriadne správy

Ukrajina je veľmi vďačná za zvýšenie dodávok zbraní zo Západu, Rusi sa vraj trasú

 Webnoviny  28. júl 2022  102
Ukrajina je veľmi vďačná za zvýšenie dodávok zbraní zo Západu, Rusi sa vraj trasú

28.7.2022 (Webnoviny.sk) - Ukrajina je „veľmi vďačná" za zvýšenie dodávok západnej vojenskej pomoci počas posledného mesiaca. Prostredníctvom sociálnej a mikroblogovacej siete Twitter to konštatoval tajomník ukrajinskej Rady národnej bezpečnosti a obrany Oleksij Danilov. Informuje o tom spravodajský portál CNN.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Ukrajinské sily podľa neho niektoré z týchto zariadení použili na Antonivský most v Chersonskej oblasti, ktorý predstavuje dôležitú dopravnú tepnu pre zásobovanie ruských síl umiestnených západne od rieky Dnipro.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

„Poškodenie (Antonivského) mosta ukazuje, ako citlivo pracuje moderné vojenské zariadenie - nepriateľ sa trasie a partneri sú potešení z toho, ako rýchlo a efektívne to naša armáda zvládla," vyjadril sa Danilov a dodal, že Rusko posúva „jednotky smerom na Cherson".

Analytici podľa CNN naznačujú, že Rusko posilňuje svoje pozície v Chersonskej a Zaporižžskej oblasti pred očakávanou ukrajinskou protiofenzívou. „Táto vojna povedie k dekolonizácii Ruskej federácie," dodal Danilov.

Viac k témam: Cherson, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Ukrajina je veľmi vďačná za zvýšenie dodávok zbraní zo Západu, Rusi sa vraj trasú © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.