Sobota, 28. máj 2022
Oblačno  11,2 °C
Mimoriadne správy

Ukrajina je jedným z nás a chceme ju v Európskej únii, vyhlásila Ursula von der Leyenová

 Webnoviny  28. február 2022  60
Ukrajina je jedným z nás a chceme ju v Európskej únii, vyhlásila Ursula von der Leyenová

28.2.2022 (Webnoviny.sk) - Ukrajina je „jedným z nás a chceme ju v Európskej únii". V rozhovore pre portál Euronews sa tak vyjadrila predsedníčka Európskej komisie (EK) Ursula von der Leyenová.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt


Rozhovor sa uskutočnil po tom, ako Brusel oznámil, že Ukrajine pošle zbrane, v Európskej únii (EÚ) zakáže pôsobenie ruskom podporovaných médií a tiež využívanie vzdušného priestoru ruským lietadlám.

Napriek podpore ukrajinského členstva v EÚ však von der Leyenová nenaznačila, že by malo ísť o rýchly vstup, o aký v sobotu žiadal prezident Volodymyr Zelenskyj.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

V súvislosti s možnosťou mierových rozhovorov medzi Ukrajinou a Ruskom zároveň poznamenala, že dôvera v ruského prezidenta Vladimira Putina je úplne zničená. „Samozrejme, že je dôležité, aby ukrajinská strana súhlasila s mierovými rokovaniami a aby boli podmienky pre ukrajinskú stranu prijateľné. Všeobecne je vždy lepšie rokovať o mieri ako bojovať. Dôvera v prezidenta Putina je však úplne zničená," doplnila.

Viac k témam: Predseda Európskej komisie (EK), rusko-ukrajinský konflikt, Ruský prezident, Ukrajinský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk - Ukrajina je jedným z nás a chceme ju v Európskej únii, vyhlásila Ursula von der Leyenová © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.