Nedeľa, 1. október 2023
Jasno  13,3 °C
Mimoriadne správy

Ukrajina dostane od USA balík v hodnote 200 miliónov dolárov, zahŕňa aj muníciu pre protivzdušnú obranu

 Webnoviny  14. august 2023  69  
Ukrajina dostane od USA balík v hodnote 200 miliónov dolárov, zahŕňa aj muníciu pre protivzdušnú obranu

14.8.2023 (SITA.sk) - Americký minister zahraničia Antony Blinken oznámil nový balík bezpečnostnej pomoci Ukrajine. Balík v hodnote 200 miliónov dolárov zahŕňa muníciu pre protivzdušnú obranu, delostrelecké náboje, protipancierové schopnosti a dodatočné vybavenie na odstraňovanie mín. Informuje o tom spravodajský portál CNN.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Balík pochádza od „predtým autorizovaného úradu prezidentského čerpania“, a teda z peňazí, ktoré zostali po účtovnej chybe ministerstva obrany.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – august 2023 (fotografie)

„Rusko začalo túto vojnu a môže ju kedykoľvek ukončiť stiahnutím svojich síl z Ukrajiny a zastavením brutálnych útokov. Kým sa tak nestane, Spojené štáty a naši spojenci a partneri budú jednotní s Ukrajinou, kým to bude potrebné,“ vyjadril sa v pondelok Blinken.

Viac k témam: balík pomoci Ukrajine, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk - Ukrajina dostane od USA balík v hodnote 200 miliónov dolárov, zahŕňa aj muníciu pre protivzdušnú obranu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.