Nedeľa, 10. december 2023
Mimoriadne správy

Ukrajina dostane od Európskej únie pomoc vo výške dve miliardy eur, potvrdil premiér Šmyhaľ

 Webnoviny  18. október 2022  105  
Ukrajina dostane od Európskej únie pomoc vo výške dve miliardy eur, potvrdil premiér Šmyhaľ

18.10.2022 (Webnoviny.sk) - Ukrajina dostala od Európskej únie makrofinančnú pomoc vo výške dve miliardy eur. Na Telegrame to v utorok potvrdil ukrajinský premiér Denys Šmyhaľ.

Ten poznamenal, že uvedená prvá tranža z dovedna päťmiliardovej makrofinančnej pomoci má podporiť ekonomickú stabilitu Ukrajiny a pomôže pokryť „naliehavé rozpočtové výdavky, najmä v sociálnej a humanitárnej oblasti“. Je to súčasť balíka makrofinančnej pomoci vo výške až deväť miliárd eur ohláseného v oznámení Európskej komisie z 18. mája.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt


Celkovo už Ukrajina podľa premiéra Šmyhaľa v roku 2022 dostala od EÚ makrofinančnú pomoc vo výške 4,2 miliardy eur.

EÚ tiež v pondelok súhlasila so zvýšením svojej vojenskej pomoci Ukrajine na 3,1 miliardy eur a s odštartovaním misie na poskytovanie individuálneho, kolektívneho a špecializovaného výcviku ukrajinským ozbrojeným silám.

Viac k témam: Finančná pomoc, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia, vojenská pomoc
Zdroj: Webnoviny.sk - Ukrajina dostane od Európskej únie pomoc vo výške dve miliardy eur, potvrdil premiér Šmyhaľ © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.