Sobota, 3. jún 2023
Slnečno  13,9 °C
Mimoriadne správy

Ukrajina dostala od USA grant 1,25 miliardy dolárov, peniaze dostanú dôchodcovia a zdravotníci

 Webnoviny  28. apríl 2023  67  
Ukrajina dostala od USA grant 1,25 miliardy dolárov, peniaze dostanú dôchodcovia a zdravotníci

28.4.2023 (SITA.sk) - Ukrajina dostala od Spojených štátov grantové prostriedky v hodnote 1,25 miliardy dolárov. Referuje o tom web Kyiv Independent s odvolaním sa na ukrajinské ministerstvo financií.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Financie sa podľa ministerstva použijú na vyplácanie dôchodkov a miezd ukrajinským pohotovostným a zdravotníckym pracovníkom a sociálne platby vrátane platieb pre vnútorne vysídlené osoby. Celkovo poskytli USA Ukrajine od začiatku rozsiahlej ruskej invázie už 16,7 miliardy dolárov vo forme grantov.

Ukrajinské ministerstvo financií tiež uviedlo, že grant bol poskytnutý prostredníctvom Trustového fondu Svetovej banky.

„Partnerstvo s USA a Svetovou bankou počas vojny umožňuje ukrajinskej vláde plne financovať prioritné sociálne výdavky. Pomoc vo forme grantov zároveň nezvyšuje dlhové zaťaženie a prispieva k stabilizácii finančného systému,“ povedal ukrajinský minister financií Serhij Marčenko.

(1 EUR = 1,0981 USD)

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Finančná pomoc, Grant, pomoc Ukrajine, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: SITA.sk - Ukrajina dostala od USA grant 1,25 miliardy dolárov, peniaze dostanú dôchodcovia a zdravotníci © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.