Utorok, 30. máj 2023
Mimoriadne správy

Ukrajina dostala ďalších viac ako 160 generátorov darovaných austrálskou nadáciou Minderoo

 Webnoviny  13. apríl 2023  68  
Ukrajina dostala ďalších viac ako 160 generátorov darovaných austrálskou nadáciou Minderoo

13.4.2023 (SITA.sk) - Na Ukrajinu dorazila dodávka núdzovej energetickej podpory koordinovaná prostredníctvom schémy EÚ pre súkromných darcov.

Poslali z rezervy rescEU


Ako referuje web Európskej komisie, dovedna 169 generátorov darovaných austrálskou nadáciou Minderoo prepravili na Ukrajinu cez energetický uzol rescEU v Poľsku.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Tieto generátory v hodnote 1,95 milióna eur sa pridali k tisícke ďalších, ktoré poslali Ukrajine z rezervy rescEU.

Približne tritisíc generátorov


Celkovo Únia koordinovala odovzdanie približne tritisíc generátorov na Ukrajinu, a to od členských štátov, súkromného sektora, tretích krajín a z vlastných rezerv rescEU.

„V krátkom čase sa táto rezerva rescEU v Poľsku stala núdzovým energetickým záchranným lanom pre Ukrajinu. Rád by som poďakoval Poľsku za to, že od prvých dní tejto vojny hralo takú kľúčovú úlohu pri získavaní pomoci Ukrajine, ale aj Minderoo Foundation za to, že ukázala, že podpora prichádza aj ďaleko spoza európskych hraníc,“ povedal eurokomisár pre krízové riadenie Janez Lenarčič.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: pomoc Ukrajine, rusko-ukrajinský konflikt, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk - Ukrajina dostala ďalších viac ako 160 generátorov darovaných austrálskou nadáciou Minderoo © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.