Nedeľa, 10. december 2023
Mimoriadne správy

Ukrajina dostala 500 miliónov eur od Európskej únie, eurokomisár Várhelyi hovorí o najvyššom rešpekte ku krajine

 Webnoviny  28. september 2022  67  
Ukrajina dostala 500 miliónov eur od Európskej únie, eurokomisár Várhelyi hovorí o najvyššom rešpekte ku krajine

28.9.2022 (Webnoviny.sk) - Ukrajina dostala 500 miliónov eur v rámci rozpočtovej podpory Európskej únie na podporu riešení bývania, vzdelávania a zlepšenia potravinovej bezpečnosti. Ako referuje web Európskej komisie, počas stredajšej návštevy v Kyjeve o vyplatení tejto sumy informoval eurokomisár pre rozšírenie Európskej únie a susedskú politiku Olivér Várhelyi.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


Ten sa v ukrajinskej metropole stretne s predstaviteľmi vlády, aby prediskutovali podporu EÚ a reformy uvedené v stanovisku Komisie k žiadosti Ukrajiny o členstvo. „Ukrajina má náš najvyšší rešpekt za to, že bojuje za nezávislosť a demokraciu a zároveň pracuje na reformách, aby napredovala na svojej ceste do EÚ. Teší ma, že štatút kandidátskej krajiny už vytvoril pozitívny reformný impulz, najmä v oblasti boja proti korupcii a reformy súdnictva,“ povedal.

Komisár počas svojho pobytu navštívi aj projekty financované Európskou úniou, stretne sa s miestnymi obyvateľmi a bude sa podieľať na rozdeľovaní vecnej pomoci pre vysídlené obyvateľstvo na Ukrajine. Várhelyi sa stretne aj so zástupcami národnostných menšín.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Ukrajina dostala 500 miliónov eur od Európskej únie, eurokomisár Várhelyi hovorí o najvyššom rešpekte ku krajine © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.