Sobota, 22. jún 2024
Slnečno  21,9 °C
Mimoriadne správy

Účasť na mierovom samite zatiaľ potvrdilo 90 krajín, podľa Zelenského lídri budú môcť prejaviť svoj záujem o ukončenie vojny

 Webnoviny  27. máj 2024  75  
Účasť na mierovom samite zatiaľ potvrdilo 90 krajín, podľa Zelenského lídri budú môcť prejaviť svoj záujem o ukončenie vojny

27.5.2024 (SITA.sk) - Účasť na mierovom samite vo Švajčiarsku, ktorý sa uskutoční v júni s cieľom ukončiť vojnu na Ukrajine, doteraz potvrdilo 90 krajín. Ako informuje spravodajský web Ukrajinská pravda, povedal to ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine„Pokračujeme v práci so svetovými lídrami, aby sme zabezpečili širšie zastúpenie," poznamenal Zelenskyj. „Na samite uvidíme, kto skutočne verí v medzinárodné právo a je pripravený ho účinne chrániť. Každý líder, ktorý nechce, aby táto vojna pokračovala, môže na samite preukázať svoj skutočný záujem o mier," dodal ukrajinský prezident.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v máji 2024 (fotografie)

Viac k témam: mierový samit, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk - Účasť na mierovom samite zatiaľ potvrdilo 90 krajín, podľa Zelenského lídri budú môcť prejaviť svoj záujem o ukončenie vojny © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.