Pondelok, 18. január 2021
Zamračené  -8,2 °C
Mimoriadne správy

Turecko sa vyhýba lockdownu, ale Erdogan oznámil štvordňový zákaz vychádzania na prelome rokov

 Webnoviny  15. december 2020  48
Turecko sa vyhýba lockdownu, ale Erdogan oznámil štvordňový zákaz vychádzania na prelome rokov

15.12.2020 (Webnoviny.sk) - Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan oznámil štvordňový zákaz vychádzania na prelome rokov s cieľom obmedziť šírenie ochorenia COVID-19. V pondelok po rokovaní vlády uviedol, že nariadenie začne platiť 31. decembra vo večerných hodinách a potrvá do rána 4. januára.

Podpora pre podniky


Vláda v "krajine polmesiaca" začiatkom decembra zaviedla nočný zákaz vychádzania počas pracovného týždňa a rovnaké opatrenie počas celého víkendu platné od piatka 21:00 do pondelka rána 5:00.

Viac o téme: Koronavírus


Najvyšší vládni predstavitelia sa zatiaľ vyhýbajú tzv. lockdownu, aby udržali "nad vodou" ekonomiku krajiny. Erdogan taktiež oznámil podporu pre podniky a sľúbil, že bude pokračovať v daňových úľavách.

Silný tlak lekárov


Pod silným tlakom lekárskej komunity a tureckej verejnosti Ankara pred dvomi týždňami obnovila informovanie o všetkých pozitívnych prípadoch koronavírusu.

Dovtedy Turecko referovalo iba o symptomatických prípadoch ochorenia COVID-19.

Sedemdňový priemer potvrdených prípadov koronavírusu sa momentálne pohybuje nad úrovňou 30-tisíc, vďaka čomu sa Turecko radí k najviac zasiahnutým štátom sveta.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, turecký prezident
Zdroj: Webnoviny.sk - Turecko sa vyhýba lockdownu, ale Erdogan oznámil štvordňový zákaz vychádzania na prelome rokov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.