Nedeľa, 17. január 2021
Polojasno  -6,4 °C
Mimoriadne správy

Putin je pripravený komunikovať s USA, Bidenovi zablahoželal k zisku prezidentského kresla

 Webnoviny  15. december 2020  43
Putin je pripravený komunikovať s USA, Bidenovi zablahoželal k zisku prezidentského kresla

15.12.2020 (Webnoviny.sk) - Ruský prezident Vladimir Putin v utorok po týždňoch odkladania zablahoželal Joeovi Bidenovi k víťazstvu v amerických prezidentských voľbách. Šéf Kremľa tak spravil po tom, ako členovia Zboru voliteľov formálne potvrdili Bidenovo novembrové víťazstvo, napriek neustálemu odmietaniu dosluhujúceho prezidenta Donalda Trumpa uznať prehru.

Moskva pritom už dávnejšie oznámila, že ruský prezident čaká na oficiálne potvrdenie výsledkov. "Čakáme len na ukončenie vnútorných politických konfliktov," vyjadril sa Putin minulý mesiac, odkazujúc na početné žaloby republikánov v súvislosti s počítaním hlasov.

Viac o téme: Prezidentské voľby v USAPutin vo svojej správe, podľa vyhlásenia Kremľa, zaželal Bidenovi "každý úspech" a vyjadril istotu, že "Rusko a Spojené štáty, ktoré nesú špeciálnu zodpovednosť za globálnu bezpečnosť a stabilitu, dokážu, napriek rozdielom, skutočne prispieť k riešeniu mnohých problémov a výziev, ktorým svet v súčasnosti čelí".

Ruský prezident tiež poznamenal, že "rusko-americká spolupráca založená na princípoch rovnosti a vzájomného rešpektu" bude prospešná ľuďom v oboch krajinách i celej medzinárodnej komunite. "Čo sa mňa týka, som pripravený na interakciu a kontakt s vami," citoval Kremeľ Putina.

Viac k témam: prezidentské voľby v USA
Zdroj: Webnoviny.sk - Putin je pripravený komunikovať s USA, Bidenovi zablahoželal k zisku prezidentského kresla © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.