Pondelok, 6. júl 2020
Slnečno  18,2 °C
Mimoriadne správy

Trump vyslal Národnú gardu do troch štátov, súčasnú krízu označil za vojnu

 Webnoviny  23. marec 2020  81
Trump vyslal Národnú gardu do troch štátov, súčasnú krízu označil za vojnu

23.3.2020 (Webnoviny.sk) - Americký prezident Donald Trump prikázal vyslať Národnú gardu do troch štátov, ktoré najviac postihla pandémia koronavírusu.

Konkrétne sú to štáty New York, Kalifornia a Washington. Vojaci budú zabezpečovať dodávky zdravotníckej pomoci a zriaďovať zdravotnícke stanice.

Viac o téme: Koronavírus


Tieto kroky nasledujú po tom, čo počet obetí v krajine stúpol už na 473 a počet nakazených presiahol 35 400. V meste New York medzičasom rastú obavy z možného nedostatku kľúčových zdravotníckych potrieb.

Trump označil krízu, ktorej jeho krajina aktuálne čelí, za "vojnu". "Chcem uistiť americký ľud, že každý deň robíme všetko, čo je v našich silách, aby sme čelili a nakoniec porazili tohto strašného neviditeľného nepriateľa," povedal prezident.

Stanice zriadené Národnou gardou budú mať kapacitu 4 000 postelí, z toho 2 000 dostane Kalifornia, 1 000 New York a 1 000 Washington. Trump už tiež uvoľnil z federálnych fondov peniaze, ktoré majú spomínaným štátom pomôcť zvládnuť vzniknutú situáciu.

Viac k témam: americký prezident, Koronavírus, Národná garda USA
Zdroj: Webnoviny.sk - Trump vyslal Národnú gardu do troch štátov, súčasnú krízu označil za vojnu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.