Pondelok, 23. september 2019
Oblačno  11,5 °C
Mimoriadne správy

Trump pricestoval na oficiálnu návštevu Japonska, zahrá si golf a stretne sa aj s novým cisárom

 Webnoviny  25. máj 2019  35
Trump pricestoval na oficiálnu návštevu Japonska, zahrá si golf a stretne sa aj s novým cisárom

TOKIO 25. mája (WebNoviny.sk) - Americký prezident Donald Trump pricestoval na oficiálnu návštevu Japonska.

V krajine, ktorej automobilový priemysel by mohli poškodiť americké clá, pre neho pripravili špeciálny program ušitý priamo na mieru.

Japonsko chce zdôrazniť spojenectvo


Čakajú ho najvyššie pocty, možnosť zahrať si golf aj odovzdať "Trump Cup" na turnaji v sumo, pričom japonský premiér Šinzó Abe zároveň plánuje pokračovať vo svojich snahách ochrániť krajinu pred plánovanými opatreniami amerického prezidenta.

Prvá z dvoch návštev Japonska, ktoré má Trump naplánované v priebehu dvoch mesiacov, by však mala byť skôr spoločenská a jej cieľom je zdôrazniť spojenectvo medzi krajinami a priateľstvo lídrov.

Pracujú na dosiahnutí dohody


Trump spolu s prvou dámou Melaniou pricestovali v sobotu o 17:00 miestneho času po 14-hodinovom lete Air Force One. Prvou zastávkou prezidenta bola večera s významnými podnikateľmi z oboch krajín v tokijskej rezidencii amerického veľvyslanca. Japonsko a USA podľa neho tvrdo pracujú na dosiahnutí novej bilaterálnej obchodnej dohody, ktorá by mala byť prospešná pre obe krajiny. Vyjadril sa tak na recepcii. V nedeľu pozval Abe Trumpa na golf a vezme ho aj na zápas sumo.

Americký prezident pritom bude mať tú česť byť prvým svetovým lídrom, ktorý sa stretne s novým japonským cisárom Naruhitom, ktorý nastúpil na trón 1. mája po abdikácii jeho otca. Naruhito privíta Trumpa v pondelok v cisárskom paláci na bankete, ktorý pripravujú na jeho počesť.

Koncom júna sa americký prezident vráti do Japonska na summit krajín G20 v Osake.

Viac k témam: japonský cisár, prezident usa
Zdroj: Webnoviny.sk - Trump pricestoval na oficiálnu návštevu Japonska, zahrá si golf a stretne sa aj s novým cisárom © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.