Štvrtok, 26. november 2020
Oblačno  0,4 °C
Mimoriadne správy

Trump predpokladá, že pandémii koronavírusu podľahne viac ako 100-tisíc Američanov

 Webnoviny   4. máj 2020  98
Trump predpokladá, že pandémii koronavírusu podľahne viac ako 100-tisíc Američanov

4.5.2020 (Webnoviny.sk) - Americký prezident Donald Trump varoval, že koronavírusu by v Spojených štátoch mohlo podľahnúť až 100-tisíc ľudí. Zároveň opätovne odmietol, že by jeho administratíva reagovala na krízovú situáciu príliš pomaly.

Ochoreniu podľahlo viac ako 67-tisíc ľudí


Ochoreniu COVID-19 podľahlo v USA doteraz už viac než 67-tisíc ľudí. Prezident sa však vyjadril optimisticky k vývoju novej vakcíny, pričom naznačil, že k dispozícii by mohla byť už koncom tohto roka. Experti však hovoria o 12 až 18 mesiacoch príprav.

"Myslím si, že budeme mať vakcínu do konca roka," vyhlásil Trump pre televíziu Fox News. "Lekári by povedali, že by som to nemal hovoriť. Hovorím, čo si myslím... Myslím si, že budeme mať vakcínu skôr skôr než neskôr."

Vývoj vakcíny do roka je nereálny


Medzi expertmi, ktorí tento optimistický odhad nezdieľajú, je napríklad doktor Anthony Fauci, popredný americký expert na infekčné ochorenia.

Fauci už skôr povedal, že vývoj vakcíny bude trvať do 18 mesiacov. K tomuto názoru sa prikláňajú aj ďalší odborníci, podľa ktorých je šanca na získanie efektívnej vakcíny alebo liečby v časovom rámci do jedného roka "mimoriadne nízka".

Viac k téme KoronavírusViac k témam: COVID-19, Koronavírus, vakcína
Zdroj: Webnoviny.sk - Trump predpokladá, že pandémii koronavírusu podľahne viac ako 100-tisíc Američanov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.