Sobota, 27. november 2021
Zamračené  -1,7 °C
Mimoriadne správy

Trump považuje prezidentské voľby v USA za sfalšované, zamýšľa sa nad slabou kampaňou Bidena

 Webnoviny  15. november 2020  180
Trump považuje prezidentské voľby v USA za sfalšované, zamýšľa sa nad slabou kampaňou Bidena

15.11.2020 (Webnoviny.sk) - Úradujúci americký prezident Donald Trump v nedeľu prvýkrát pripustil, že víťazom prezidentských volieb sa stal jeho demokratický vyzývateľ Joe Biden. Na sociálnej siet Twitter však zdôraznil, že hlasovanie považuje stále za zmanipulované.

Trump reagoval na Tweet moderátora televíznej stanice Fox News, ktorý vyjadril prekvapenie nad tým, ako mohol Biden zvíťaziť, keď viedol veľmi slabú kampaň.

Viac o téme: Prezidentské voľby v USA


Vyhral, pretože voľby boli sfalšované,“ odpovedal Trump a zopakoval známe doteraz nepotvrdené obvinenia o prípadoch, kedy sa vo volebných miestnostiach nenachádzali pozorovatelia alebo výsledky skreslil softvér na automatické sčítavanie hlasov.

Prezidentské voľby v USA – výsledky


Trumpovi právni zástupcovia napadli výsledky volieb vo viacerých štátoch. V noci na nedeľu Trump zveril právny súboj do rúk svojho dlhoročného právneho zástupcu a spojenca, bývalého starostu New Yorku Rudyho Giulianiho.

Na základe prepočtov amerických médií má už Biden v Zbore voliteľov väčšinu 306 hlasov. Na zvolenie mu ich stačí 270.

Viac k témam: prezidentské voľby v USA
Zdroj: Webnoviny.sk - Trump považuje prezidentské voľby v USA za sfalšované, zamýšľa sa nad slabou kampaňou Bidena © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.