Štvrtok, 26. november 2020
Zamračené  -2,3 °C
Mimoriadne správy

Trump ohlásil návrat k predvolebným zhromaždeniam aj napriek pandémii, prvý míting sa uskutoční v Tulse

 Webnoviny  11. jún 2020  102
Trump ohlásil návrat k predvolebným zhromaždeniam aj napriek pandémii, prvý míting sa uskutoční v Tulse

11.6.2020 (Webnoviny.sk) - Americký prezident Donald Trump plánuje návrat k svojim predvolebným zhromaždeniam. Prvý míting od začiatku pandémie ochorenia COVID-19 by sa mal konať už budúci piatok v oklahomskej Tulse.

Nasledovať by mali ďalšie podujatia na Floride, v Texase a Arizone. Oznámil to v stredu počas okrúhleho stola so svojimi afroamerickými podporovateľmi.

Trumpove mítingy, ktoré zvyčajne pritiahnu desiatky tisíc ľudí, z bezpečnostných dôvodov prerušili 2. marca v súvislosti s pandémiou koronavírusu.

Trumpova kampaň už dlhšie plánuje ich obnovenie, a to aj napriek pandémii a skutočnosti, že v krajine naďalej pribúdajú nakazení aj mŕtvi.

Spojené štáty, ktorým patrí nelichotivé celosvetové prvenstvo v oboch štatistikách, už potvrdili vyše dva milióny prípadov nákazy a hlásia viac ako 112-tisíc mŕtvych.

Viac o téme KoronavírusViac k témam: americký prezident, Koronavírus COVID-19 v USA, Pandémia, prezidentské voľby v USA
Zdroj: Webnoviny.sk - Trump ohlásil návrat k predvolebným zhromaždeniam aj napriek pandémii, prvý míting sa uskutoční v Tulse © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.