Utorok, 24. november 2020
Oblačno  1,3 °C
Mimoriadne správy

Na vonkajších hraniciach Európskej únie by mohli postupne rušiť obmedzenia proti šíreniu koronavírusu

 Webnoviny  10. jún 2020  111
Na vonkajších hraniciach Európskej únie by mohli postupne rušiť obmedzenia proti šíreniu koronavírusu

10.6.2020 (Webnoviny.sk) - Cestovné obmedzenia zavedené počas pandémie koronavírusu na vonkajších hraniciach Európskej únie by mali čiastočne prestať platiť od 1. júla. Oznámil to v stredu vysoký predstaviteľ únie pre zahraničné veci a bezpečnostnú politiku Josep Borrell.

Ako povedal, Európska komisia prediskutuje a skoordinuje plán s členskými štátmi. "Presadzovať chce prístup postupného a čiastočného rušenia týchto reštrikcií od 1. júla, s určitými tretími krajinami," uviedol Borrell.

Viac o téme: Koronavírus


Všetky cesty do Európy s výnimkou nevyhnutných sú zakázané do 15. júna. Mnohí ministri z európskej dvadsaťsedmičky však už naznačili, že by tento termín chceli predĺžiť až do začiatku júla.

Čo sa týka vnútorných hraníc únie, komisia eviduje, že viaceré krajiny sú v procese rušenia hraničných kontrol, ktorých cieľom bolo zabrániť príchodu občanov iných členských štátov, dodal Borrell.

Viac k témam: cestovanie, dopravné obmedzenia, hranice, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Na vonkajších hraniciach Európskej únie by mohli postupne rušiť obmedzenia proti šíreniu koronavírusu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.