Streda, 23. jún 2021
Oblačno  23,4 °C
Mimoriadne správy

Trump nebude robiť problémy s odovzdaním moci, sľubuje jeho bezpečnostný poradca

 Webnoviny  17. november 2020  168
Trump nebude robiť problémy s odovzdaním moci, sľubuje jeho bezpečnostný poradca

17.11.2020 (Webnoviny.sk) - Robert O’Brien, bezpečnostný poradca prezidenta Donalda Trumpa, v nedeľu vyhlásil, že zabezpečí hladké odovzdanie moci administratíve Joea Bidena, pokiaľ bude demokratický kandidát potvrdený ako víťaz volieb.

Trumpovu porážku už verejne pripustili viacerí ľudia jeho z okruhu. Úradujúci prezident však naďalej odmieta uznať výsledok volieb, ktoré označuje za sfalšované.

Dôkazy o falšovaní nie sú


„Pokiaľ sa kandidátka Bidena a (viceprezidentky Kamaly) Harrisovej ukáže ako víťazná, a veci tak teraz evidentne vyzerajú, Národná bezpečnostná rada zabezpečí veľmi profesionálne odovzdanie agendy. O tom nie sú žiadne pochybnosti,“ povedal O’Brien.

Trumpov štáb výsledok volieb vo viacerých štátoch napadol súdnou cestou. Dôkazy o rozsiahlom falšovaní výsledkov ale nie sú k dispozícii.

Voľby prebehli štandardne


Štandardný priebeh volieb potvrdili predstavitelia oboch strán aj zahraniční pozorovatelia. Federálna agentúra pre kybernetickú bezpečnosť minulý týždeň uviedla, že voľby boli najbezpečnejšie v histórii.

Na základe prepočtov amerických médií má už Biden v Zbore voliteľov väčšinu 306 hlasov. Na zvolenie mu ich stačí 270.

Viac k témam: prezidentské voľby v USA
Zdroj: Webnoviny.sk - Trump nebude robiť problémy s odovzdaním moci, sľubuje jeho bezpečnostný poradca © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.