Streda, 7. december 2022
Zamračené  0,3 °C
Mimoriadne správy

Trump na Najvyššom súde opäť prehral, daňové priznania musí odovzdať Kongresu

 Webnoviny  23. november 2022  31
Trump na Najvyššom súde opäť prehral, daňové priznania musí odovzdať Kongresu

23.11.2022 (Webnoviny.sk) - Najvyšší súd Spojených štátov v utorok po trojročnej právnej bitke uvoľnil cestu odovzdaniu daňových priznaní bývalého prezidenta Donalda Trumpa vyšetrovacej komisii Kongresu.

Odmietli žiadosť


Sudcovia odmietli Trumpovu žiadosť o nariadenie, ktorým by zabránili ministerstvu financií, aby Demokratmi vedenému výboru odovzdalo daňové záznamy jeho a niektorých jeho firiem za šesť rokov.

Trump ako jediný spomedzi nedávnych amerických prezidentov odmietol zverejniť svoje daňové záznamy, či už počas úspešnej prezidentskej kampane v roku 2016 alebo počas štyroch rokov v úrade. Minulý týždeň pritom oznámil, že sa bude v roku 2024 uchádzať o znovuzvolenie.

Druhá prehra


Je to už druhá prehra bývalého prezidenta na Najvyššom súde za dva mesiace a tretia tento rok. V októbri súd odmietol zasiahnuť do sporu v súvislosti s raziou FBI v jeho floridskom sídle, kde našli utajované dokumenty.

V januári zase odmietol zablokovať vydanie dokumentov Bieleho domu, ktoré žiadal výbor Snemovne reprezentantov pre vyšetrovanie útoku na Kapitol.

Viac k témam: Americký kongres, Daňové priznanie, Demokrati, Súd, vyšetrovacia komisia
Zdroj: Webnoviny.sk - Trump na Najvyššom súde opäť prehral, daňové priznania musí odovzdať Kongresu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.