Sobota, 25. január 2020
Jasno  -3,1 °C
Mimoriadne správy

Trump mal naplánovanú účasť na stretnutí lídrov G7 o klíme, jeho stolička však ostala prázdna

 Webnoviny  26. august 2019  36
Trump mal naplánovanú účasť na stretnutí lídrov G7 o klíme, jeho stolička však ostala prázdna

26.8.2019 (Webnoviny.sk) - Americký prezident Donald Trump sa na summite G7 vo francúzskom Biarritzi nezúčastnil na diskusii svetových lídrov o klíme. Účasť na pondelkovom zasadnutí o klíme, biodiverzite a oceánoch mal Trump naplánovanú, jeho stolička však počas časti stretnutia, na ktoré mali prístup aj novinári, zostala prázdna.

Francúzsky prezident Emmanuel Macron v tejto súvislosti poznamenal, že zatiaľ čo Trump chýbal, jeho poradcovia na stretnutí boli.

Prezident Trump začal ráno s oneskorením. Jeho stretnutie s nemeckou kancelárkou Angelou Merkelovou museli posunúť o dve hodiny. Následne sa stretol s indickým premiérom Nárendrom Módím, kde sa ho pýtali na účasť na stretnutí o klíme. Vtedy reagoval, že to bude jeho ďalšia zastávka a že chce čistý vzduch a vodu.

Trump je pritom známy skeptickým postojom ku klimatickej zmene a raz sa dokonca vyjadril, že je to podvod vymyslený Číňanmi.

Viac k témam: klimatické zmeny, summit G7
Zdroj: Webnoviny.sk - Trump mal naplánovanú účasť na stretnutí lídrov G7 o klíme, jeho stolička však ostala prázdna © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.