Streda, 29. január 2020
Jasno  -0,6 °C
Mimoriadne správy

Grécko stále sužujú desiatky lesných požiarov, jeden z najhorších vyčíňal na ostrove Samos

 Webnoviny  26. august 2019  33
Grécko stále sužujú desiatky lesných požiarov, jeden z najhorších vyčíňal na ostrove Samos

26.8.2019 (Webnoviny.sk) - Grécko stále sužujú desiatky lesných požiarov, pre ktoré museli evakuovať už stovky ľudí. Okolo 700 hasičov zasahovalo počas víkendu proti plameňom, ktorých šíreniu napomáha silný vietor a suché a horúce počasie.

Jeden z najhorších požiarov vyčíňal na ostrove Samos, kde museli evakuovať viaceré hotely a okolo tisíc turistov aj domácich z pláží presunúť do bezpečia. Požiar sa v pondelok z prevažnej miery podarilo dostať pod kontrolu.

V nedeľu grécke úrady varovali pred "vysokým rizikom" vypuknutia požiarov v rôznych oblastiach vrátane južného peloponézskeho regiónu a Kréty.

Začiatkom augusta plamene pohltili aj "jedinečný, nedotknutý píniový les" na ostrove Eubója, kde spôsobili "obrovskú ekologickú katastrofu". Z okolitých obcí rovnako evakuovali stovky ľudí.

Viac k témam: evakuácia, lesné požiare
Zdroj: Webnoviny.sk - Grécko stále sužujú desiatky lesných požiarov, jeden z najhorších vyčíňal na ostrove Samos © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.