Streda, 1. február 2023
Slabý dážď  1,3 °C
Mimoriadne správy

Toto je brutálna vojna a Európa sa musí pripraviť na ďalší prílev utečencov z Ukrajiny, tvrdí Stoltenberg

 Webnoviny  29. november 2022  37
Toto je brutálna vojna a Európa sa musí pripraviť na ďalší prílev utečencov z Ukrajiny, tvrdí Stoltenberg

29.11.2022 (Webnoviny.sk) - Generálny tajomník Organizácie Severoatlantickej zmluvy (NATO) Jens Stoltenberg tvrdí, že Európa sa musí pripraviť na ďalšiu vlnu migrácie z Ukrajiny, keď sa v zime zhorší počasie. Referuje o tom spravodajský web BBC. Nedávne údaje ukazujú, že od 24. februára do 22. septembra utieklo z Ukrajiny do Európy 7,4 milióna ľudí.

Viac o téme: Vojna na UkrajineStoltenberg očakáva, že budú nasledovať ďalší, keďže Rusi sa pri svojich útokoch v ostatnom čase sústreďujú predovšetkým na kľúčovú infraštruktúru. „Musíme byť pripravení na to, že do Európy príde viac utečencov. Toto je vojna, brutálna vojna,“ povedal Stoltenberg.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Generálny tajomník NATO, migračná kríza, Migranti, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Toto je brutálna vojna a Európa sa musí pripraviť na ďalší prílev utečencov z Ukrajiny, tvrdí Stoltenberg © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.