Sobota, 22. január 2022
Zamračené  -2,5 °C
Mimoriadne správy

Tisícky umelcov a pracovníkov z oblasti kultúry protestovali v Bruseli proti obmedzeniu podujatí v Belgicku

 Webnoviny  26. december 2021  61
Tisícky umelcov a pracovníkov z oblasti kultúry protestovali v Bruseli proti obmedzeniu podujatí v Belgicku

26.12.2021 (Webnoviny.sk) - Tisíce belgických umelcov, zamestnancov kín či organizátorov podujatí sa v nedeľu zišlo v Bruseli na proteste proti vládnemu rozhodnutiu obmedziť kultúrny život v krajine s cieľom zabrzdiť šírenie variantu koronavírusu omikron.

Účastníci pokojnej demonštrácie obvinili vládu z toho, že nové reštrikcie nespravodlivo zamerala proti odvetviu kultúry.

Interiérové aktivity sú obmedzené


Organizátori protestu vyzývali účastníkov, aby mali rúška a udržiavali spoločenský odstup. Belgické úrady odhadli, že na demonštrácii, ktorá sa skončila pokojne, sa zúčastnilo 5-tisíc ľudí.

Na základe nových pravidiel sú interiérové verejné aktivity v Belgicku prísne obmedzené, zredukované sú možnosti nákupov a športoví fanúšikovia nemôžu ísť na štadióny a nesmú sa zúčastňovať na interiérových podujatiach.

Vianočné trhy pokračujú


Belgická vláda však neuplatnila úplný lockdown. Vianočné trhy môžu pokračovať a reštaurácie a bary môžu zostať otvorené s dodržiavaním určitých nových obmedzení.

Protipandemické opatrenia v Belgicku sprísnili napriek tomu, že počet hospitalizácií s ochorením COVID-19 v posledných týždňoch v krajine klesá. Vláda uviedla, že ide o nevyhnutné preventívne kroky vzhľadom na rýchle šírenie sa variantu koronavírusu omikron.

Viac k témam: Demonštrácia, Koronavírus, Lockdown, Protest
Zdroj: Webnoviny.sk - Tisícky umelcov a pracovníkov z oblasti kultúry protestovali v Bruseli proti obmedzeniu podujatí v Belgicku © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.