Sobota, 10. december 2022
Mimoriadne správy

Tisícky Ukrajincov uviazli na kontrolnom bode, pre povodne sa nevedia dostať do bezpečia

 Webnoviny   4. august 2022  84
Tisícky Ukrajincov uviazli na kontrolnom bode, pre povodne sa nevedia dostať do bezpečia

4.8.2022 (Webnoviny.sk) - Takmer šesťtisíc ľudí, ktorí sa snažia odísť z Rusmi okupovaných území na juhu Ukrajiny do mesta Zaporožie pod ukrajinskou kontrolou, pre povodne uviazlo na ceste.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


„Na kontrolnom bode Vasylivka je viac ako 1 200 osobných áut, čiže takmer šesťtisíc našich občanov čaká v rade na odchod do mesta Zaporožie,“ povedal vo štvrtok pre ukrajinskú televíziu starosta ukrajinského mesta Melitopoľ Ivan Fedorov.

„Čakacia doba je tam do sedem dní. Ale situácia sa v posledných dňoch skomplikovala, pretože v Zaporožskej oblasti je silný dážď a nespevnená cesta je teraz nezjazdná,“ povedal starosta. Informuje o tom portál cnn.com.

Cesta do mesta Zaporožie cez Vasylivku je jedným z mála „zelených koridorov“, ktorými môžu civilisti odísť z Rusmi okupovaných území do bezpečnejších oblastí Ukrajiny pod kontrolou Kyjeva.

Viac k témam: humanitárne koridory, Povodne, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Tisícky Ukrajincov uviazli na kontrolnom bode, pre povodne sa nevedia dostať do bezpečia © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.