Štvrtok, 28. september 2023
Slnečno  21,1 °C
Mimoriadne správy

Tisícky Ukrajincov sa vďaka úplatkom vyhli vojenskej službe a odišli do zahraničia, tvrdí Zelenskyj

 Webnoviny  31. august 2023  134  
Tisícky Ukrajincov sa vďaka úplatkom vyhli vojenskej službe a odišli do zahraničia, tvrdí Zelenskyj

31.8.2023 (SITA.sk) - Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj povedal, že s pomocou úplatkov a pochybných rozhodnutí úradov odišli do zahraničia tisíce ľudí. Ako referuje web Ukrajinská pravda, Zelenskyj sľúbil, že úplatkárov postavia pred súd.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine


„Momentálne trvá kontrola vojenských lekárskych komisií v celej krajine. Čoskoro ju strážcovia zákona dokončia. A už teraz je niekoľko záverov. Je potrebné preveriť značné množstvo rozhodnutí komisií o invalidite a nespôsobilosti na vojenskú službu, ktoré boli prijaté po 24. februári 2022,“ vyhlásil Zelenskyj.

V niektorých oblastiach sa podľa neho až desaťnásobne zvýšil počet vyradení z vojenskej evidencie. Zelenskyj tvrdí, že mnohé rozhodnutia nesú znaky korupcie, pričom podotkol, že v každej oblasti postupovali úradníci inak. „Úplatky boli od troch do 15-tisíc dolárov,“ podotkol Zelenskyj.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – august 2023 (fotografie)

Viac k témam: Korupcia, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinský prezident, Úplatky
Zdroj: SITA.sk - Tisícky Ukrajincov sa vďaka úplatkom vyhli vojenskej službe a odišli do zahraničia, tvrdí Zelenskyj © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.