Nedeľa, 9. august 2020
Slnečno  18,4 °C
Mimoriadne správy

Teóriu s raketou nevylučujeme, zatiaľ však nie je potvrdená, povedal Zelenskyj o havárii Boeingu

 Webnoviny  10. január 2020  47
Teóriu s raketou nevylučujeme, zatiaľ však nie je potvrdená, povedal Zelenskyj o havárii Boeingu

10.1.2020 (Webnoviny.sk) - Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj nevylučuje možnosť, že ukrajinské lietadlo, ktoré havarovalo tento týždeň v Iráne, zostrelila raketa. "Teóriu s raketou nevylučujeme, zatiaľ však nie je potvrdená," napísal Zelenskyj v piatok na sociálnej sieti Facebook.

Výzva všetkým medzinárodným partnerom


Prezident tiež zopakoval svoju výzvu "všetkým medzinárodným partnerom", predovšetkým USA, Británii a Kanade, aby zdieľali dáta a dôkazy týkajúce sa havárie. Nehodu v stredu neprežilo všetkých 176 ľudí na palube.

Zelenskyj tiež oznámil, že má v úmysle popoludní prediskutovať vyšetrovanie s americkým ministrom zahraničia Mikeom Pompeom.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Havária Boeingu pri Teheráne (fotografie)

Nehodu vyšetrujú aj zahraniční experti


Predstavitelia USA, Kanady, Spojeného kráľovstva i Austrálie vyhlásili, že lietadlo "veľmi pravdepodobne" zostrelil Irán raketou zem-vzduch, keď v čase zvýšeného napätia stroj omylom vyhodnotil ako hrozbu.

Iránski predstavitelia tieto tvrdenia odmietajú, pod tlakom nových obvinení však prizvali k vyšetrovaniu zahraničných expertov.

“Ak sú si naozaj istí, nech prídu a ukážu svoje zistenia svetu" v súlade s medzinárodnými pravidlami, uviedol hovorca iránskeho ministerstva zahraničia Abbás Músaví. Zdôraznil však, že ukrajinské lietadlo "určite" žiadna raketa nezasiahla.

Viac k témam: Pád ukrajinského Boeingu pri Teheráne, ukrajinský prezident
Zdroj: Webnoviny.sk - Teóriu s raketou nevylučujeme, zatiaľ však nie je potvrdená, povedal Zelenskyj o havárii Boeingu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.