Piatok, 10. júl 2020
Slnečno  16,1 °C
Mimoriadne správy

Slováci, ktorí chcú zostať v Británii aj po brexite, sa musia zaregistrovať do konca januára

 Webnoviny  10. január 2020  51
Slováci, ktorí chcú zostať v Británii aj po brexite, sa musia zaregistrovať do konca januára

10.1.2020 (Webnoviny.sk) - Ministerstvo zahraničných vecí (MZV) upozorňuje, že občania Slovenskej republiky, ktorí chcú ostať v Spojenom kráľovstve aj po brexite, sa musia zaregistrovať do 31. januára na stránke britskej vlády.

Agentúru SITA o tom informoval tlačový odbor MZV. Britský parlament včera 9. januára schválil zákon potvrdzujúci odchod Británie z Európskej únie (EÚ), a preto je vysoko pravdepodobné, že Briti ju opustia už 31. januára.

Slováci sa môžu zaregistrovať do 31. januára, čo im ako občanom EÚ garantuje možnosť zotrvať na území Spojeného kráľovstva do 31. decembra 2020.

„Týmto krokom im budú zachované všetky práva občana EÚ. Zároveň si dovoľujeme pripomenúť, že povinnosť registrácie neznamená obmedzenie práva občanov na prípadný návrat na Slovensko a rovnako občianstvo SR zostáva u registrovaných občanov zachované,“ informuje MZV.

Registračný formulár je dostupný na tejto webovej stránke.

Viac k témam: Brexit
Zdroj: Webnoviny.sk - Slováci, ktorí chcú zostať v Británii aj po brexite, sa musia zaregistrovať do konca januára © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.