Sobota, 22. január 2022
Zamračené  -2,8 °C
Mimoriadne správy

Taliban volá žiakov a učiteľov späť do škôl, dievčatá však nespomína

 Webnoviny  17. september 2021  131
Taliban volá žiakov a učiteľov späť do škôl, dievčatá však nespomína

17.9.2021 (Webnoviny.sk) - Všetci žiaci vo veku 6 až 12 rokov a ich učitelia mužského pohlavia by mali od soboty v celom Afganistane pokračovať vo výučbe. Oznámilo to v piatok ministerstvo školstva v novej vláde pod vedením hnutia Taliban.

Vo vyhlásení zverejnenom na sociálnej sieti Facebook sa nespomínajú dievčatá v tejto vekovej kategórii. To vedie k obavám, že Taliban by v otázke prístupu k vzdelaniu mohol zaviesť obmedzenia pre dievčatá a ženy.

Od prevzatia moci minulý mesiac Taliban povolil obnoviť vyučovanie dievčat v prvej až šiestej triede. Počas svojej prvej vlády v 90. rokoch islamistické hnutie dievčatám a ženám zakazovalo navštevovať školy a pracovať. V niektorých provinciách ženy stále nemôžu nastúpiť do práce s výnimkou tých, ktoré pracujú v zdravotníctve a školstve.

Viac k témam: diskriminácia, štúdium, Taliban, žiaci
Zdroj: Webnoviny.sk - Taliban volá žiakov a učiteľov späť do škôl, dievčatá však nespomína © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.