Štvrtok, 11. august 2022
Jasno  19,1 °C
Mimoriadne správy

Taliansky premiér Draghi kvituje plán OSN dohliadať na vývoz ukrajinského obilia

 Webnoviny  28. jún 2022  52
Taliansky premiér Draghi kvituje plán OSN dohliadať na vývoz ukrajinského obilia

28.6.2022 (Webnoviny.sk) - Taliansky premiér Mario Draghi tvrdí, že plán Organizácie Spojených národov (OSN) vyviezť obilie z Ukrajiny cez bezpečné námorné koridory by mohol ušetriť až mesiac pri vyprázdňovaní síl v čase jesennej úrody, keďže si nevyžaduje odmínovanie prístavov. Povedal však, že si to vyžaduje rýchly súhlas Ruska.

Draghi v utorok uviedol, že kľúčové prvky plánu zahŕňajú používanie existujúcich bezpečných koridorov v prístavoch aj mimo nich, zabezpečenie ochrany nákladných lodí zo strany OSN pred možnými ruskými útokmi a následnej kontroly lodí, aby sa zabránilo príchodu zbraní. Draghi povedal, že ruský prezident Vladimir Putin na tom trval.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt


Taliansky premiér tiež povedal, že Rusko v zásade akceptovalo zapojenie Ukrajiny, Turecka a OSN do projektu.

Viac k témam: Bezpečnosť, humanitárne koridory, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk - Taliansky premiér Draghi kvituje plán OSN dohliadať na vývoz ukrajinského obilia © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.