Sobota, 22. jún 2024
Slnečno  22,1 °C
Mimoriadne správy

Taliansky minister obrany odmietol vyslanie vojakov na Ukrajinu, rozhovory na túto tému len zvyšujú napätie 

 Webnoviny   6. máj 2024  106  
Taliansky minister obrany odmietol vyslanie vojakov na Ukrajinu, rozhovory na túto tému len zvyšujú napätie 

6.5.2024 (SITA.sk) - Taliansky minister obrany Guido Crosetto opäť odmietol myšlienku francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona, že by západní spojenci mohli potenciálne vyslať svojich vojakov na Ukrajinu. Crosetto to uviedol pre taliansky denník Corriere della Sera, informuje spravodajský web Ukrajinská pravda.

Viac o téme: Vojna na UkrajineCrosetto dodal, že rozhovory o možnosti vyslania západných vojsk na Ukrajinu zvyšujú napätie. „Náš postoj sa nezmenil, vždy sme hovorili, že Ukrajine treba pomôcť všetkými možnými spôsobmi, a to aj robíme. Vždy sme však vylučovali priamu vojenskú intervenciu, do ktorej by sa zapojili naši vojaci,“ konštatoval Crosetto.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v máji (fotografie)

Viac k témam: Francúzsky prezident, rusko-ukrajinský konflikt, Taliansky minister obrany
Zdroj: SITA.sk - Taliansky minister obrany odmietol vyslanie vojakov na Ukrajinu, rozhovory na túto tému len zvyšujú napätie  © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.