Piatok, 5. jún 2020
Oblačno  11,2 °C
Mimoriadne správy

Taliansko uvoľňuje cestovné obmedzenia, postupne povolí aj cesty do zahraničia

 Webnoviny  16. máj 2020  35
Taliansko uvoľňuje cestovné obmedzenia, postupne povolí aj cesty do zahraničia

16.5.2020 (Webnoviny.sk) - Taliansko začne uvoľňovať obmedzenia týkajúce sa cestovania, ktoré zaviedlo v rámci boja proti šíreniu nového koronavírusu. Na základe vyhlásenia, ktoré vláda zverejnila v sobotu ráno, sa obyvatelia budú môcť od pondelka voľne pohybovať v rámci regiónu, kde žijú. Od 3. júna budú môcť cestovať medzi regiónmi, ale aj do a zo zahraničia.

Taliansko zaviedlo opatrenia na začiatku marca po tom, ako sa stalo prvou krajinou mimo Ázie, kde sa začal vírus rýchlo šíriť. Zomrelo tam vyše 31-tisíc ľudí, pričom viac obetí majú len USA a Veľká Británia.

Viac o téme: Koronavírus


Vláda oznámila, že aj naďalej je potrebné dodržiavať sociálny odstup vo firmách, ktoré znova otvorili. Školy zostávajú zatvorené a nie je povolené masové zhromažďovanie sa na verejnosti. Od budúceho týždňa budú môcť veriaci chodiť na sväté omše do kostolov, no i tam budú platiť obmedzenia.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, Koronavírus COVID-19 v Taliansku
Zdroj: Webnoviny.sk - Taliansko uvoľňuje cestovné obmedzenia, postupne povolí aj cesty do zahraničia © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.