Streda, 25. november 2020
Väčšinou jasno  0 °C
Mimoriadne správy

Grécko sprístupnilo verejné pláže, plánuje otvoriť aj bary a reštaurácie

 Webnoviny  16. máj 2020  115
Grécko sprístupnilo verejné pláže, plánuje otvoriť aj bary a reštaurácie

16.5.2020 (Webnoviny.sk) - Grécko znova sprístupnilo verejné pláže, no pod prísnymi bezpečnostnými nariadeniami. V niektorých častiach krajiny teplota dosiahla 36 stupňov Celzia a obyvatelia si vyšli zaplávať. Skupinové športové aktivity sú naďalej zakázané.

Práve otvorenie pláží je vnímané ako kľúčová záchrana pre turizmus počas leta. Krajina zrejme bude mať pre COVID-19 v rámci Európskej únie najväčšiu recesiu.

Viac o téme: Koronavírus


Vláda vydala presné nariadenia týkajúce sa fungovania pláží. Prevádzky, ktoré ich nedodržia, čelia pokute vo výške 20-tisíc eur a tiež trojmesačnému zákazu činnosti. Počet návštevníkov na tisíc štvorcových metrov nemôže presiahnuť 40, slnečníky musia byť od seba vzdialené 1,5 metra. Vzdialenosť medzi skupinkami ľudí musí byť najmenej štyri metre.

Vláda plánuje 25. mája otvoriť aj bary a reštaurácie.

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, pláž
Zdroj: Webnoviny.sk - Grécko sprístupnilo verejné pláže, plánuje otvoriť aj bary a reštaurácie © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.