Pondelok, 27. marec 2023
Slabý dážď  1,8 °C
Mimoriadne správy

Taliansko sužujú obrovské suchá, vláda pre veľkú časť krajiny vyhlásila výnimočný stav

 Webnoviny   5. júl 2022  102
Taliansko sužujú obrovské suchá, vláda pre veľkú časť krajiny vyhlásila výnimočný stav

5.7.2022 (Webnoviny.sk) - Talianska vláda v pondelok vyhlásila výnimočný stav pre veľkú časť vyprahnutého severu. Zároveň uvoľnila 36,5 milióna eur v rámci dotácií pre poľnohospodárske regióny v severnej časti Talianska.

Rieka Pád, ktorej vody pomáhajú zavlažovať polia a pasienky, má najnižšiu hladinu za ostatných 70 rokov. Výnimočný stav sa týka piatich regiónov: Emilia-Romagna, Furlansko-Júlske Benátky, Lombardsko, Piemont a Benátsko.

Niektoré mestá na severe, vrátane Verony v Benátsku, už zaviedli obmedzenia týkajúce sa používania vody miestnymi občanmi.

Sucho však začína postihovať aj juh strednej časti Talianska. Podľa štátneho výskumného centra tento rok spadla v Taliansku iba polovica priemerných zrážok za ostatných 30 rokov.

Viac k témam: Horúčavy, Výnimočný stav
Zdroj: Webnoviny.sk - Taliansko sužujú obrovské suchá, vláda pre veľkú časť krajiny vyhlásila výnimočný stav © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.