Pondelok, 8. august 2022
Zamračené  14,2 °C
Mimoriadne správy

Taliansko predložilo šéfovi OSN mierový plán pre Ukrajinu

 Webnoviny  20. máj 2022  62
Taliansko predložilo šéfovi OSN mierový plán pre Ukrajinu

20.5.2022 (Webnoviny.sk) - Taliansky minister zahraničných vecí Luigi Di Maio v piatok oznámil, že jeho krajina predložila generálnemu tajomníkovi Organizácie Spojených národov Antóniovi Guterresovi mierový plán pre Ukrajinu.

Šéf talianskej diplomacie počas stretnutia Rady Európy v Turíne povedal, že plán, ktorý predložili vo štvrtok, vyzýva na miestne prímeria s cieľom evakuovať civilistov a vytvoriť podmienky pre všeobecné prímerie vedúce „k trvalému mieru".

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt


Šéf európskej diplomacie Josep Borrell v Bruseli povedal, že o pláne vie a dodal, že Európska úniavynakladá všetko úsilie na ukončenie tohto konfliktu".

Borrell dodal, že je na Ukrajine, aby rozhodla o podmienkach vyjednávaní. Vyslovil nádej, že „keď nastane čas na uskutočnenie rokovaní, Ukrajina bude schopná vyjednávať zo silnej pozície".

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Mierové rokovania, Mierový plán, Rokovania, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk - Taliansko predložilo šéfovi OSN mierový plán pre Ukrajinu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.